Informace pro účastníky Umění Babictví 2023-25

Strava na kurzu

Účastníkům kurzu vaříme vegetariánskou kuchyni. My sami maso kromě ryb nejíme a na usedlosti žijeme v symbióze s našimi zvířaty. Ona by se ta symbióza vytvářela těžko, kdyby se u nás zvířata bála, že je sníme. Stačí nám, že nám dávají vejce, mléko, vlnu a spásají trávu 🙂
V ceně plné penze je snídaně, oběd – polévka a hlavní jídlo, večeře – hl. jídlo a nápoje celý den (čaje ve várnici a voda ochucená bylinkami nebo ovocem). Dokoupit si můžete čerstvé preso nebo porcovaný čaj. Pokud máte ve stravě nějaké zdravotní omezení, napište nám a domluvíme se.

Ubytování na kurzu

K posteli patří čistě povlečená peřina, polštář a k tomu čistý ručník. Rozložení pokojů si řeší průvodkyně Babictví, proto případné požadavky řešte s nimi.

Prosíme, NECHTE SVOJE MAZLÍČKY DOMA. Naše zvířata se pohybují volně a každý „cizinec“ venku mezi nimi způsobuje nerovnováhu a uvnitř zase může rušit ostatní účastníky. Dispozičně nejsme schopni tomuto předejít.

Co je fajn vědět, než sem pojedete

 • Auta po vyložení svých věcí parkujeme až za budovou na parkovišti – nenecháváme je před vchodem déle, než je nezbytné, protože prostor je potřeba nechat volný pro běžný provoz (zvířata, dřevo…).
 • Prosíme o nošení přezůvek ve vnitřních prostorách usedlosti. Naší snahou je pro nás všechny udržovat čisté vnitřní prostory a nošení přezuvek k této snaze velmi přispívá.
 • Při platbě počítejte, prosím, s tím, že nemáme platební terminál a platby probíhají v hotovosti. Nejbližší bankomat je vzdálen 4 km v Zásmukách u Penny.
 • Celá usedlost je striktně nekuřácká. Pro uspokojení případných kuřáckých potřeb máme vyhrazeno jedno místo venku za meditárnou. Místo je vybráno tak, aby kouř nešel do apartmánů a nerušil tak ostatní hosty. Využívejte tedy výhradně toto místo a nedopalky odhazujte do přistavené plechovky
 • Platbu za útratu v obchůdku, za kávu a čaj si od Vás vybereme poslední den po snídani.
 • Účastníkům je k dispozici kávovar a varná konvice, kde si mohou za poplatek udělat porcovaný čaj nebo kávu (preso malé 25 Kč; preso velké 30 Kč; mléko do kávy nebo čaje 5 Kč; čaj 10 Kč). Mléko na preso máme v lednici. Když dojde, upozorněte kuchaře.
 • Mějte na paměti, že jste na samotě v kamenném mlýně a tomu odpovídá i telefonní a wifi signál. My, co tu žijeme, využíváme data od Vodafone, protože lepší možnost není. Kdyby byla, tak ji tu máme 😉 Telefony O2 a T-Mobile tu mají špatný nebo žádný signál a musíte jít volat ven.
 • POMŮŽE NÁM, KDYŽ NA KONCI POBYTU SVLEČETE, OBRÁTÍTE A ZAPNETE POVLEČENÍ A SUNDÁTE PROSTĚRADLO A VŠECHNO NECHÁTE SLOŽENÉ NA POSTELI. ZA TO PŘEDEM MOC DĚKUJEME 😊 Můžeme tak začít prát v den vašeho odjezdu a paní na úklid tak čisté povlečení může hned další den povlékat.
 • V jídelně je také malý obchůdek se sladkostmi, slanými snacky a produkty od nás a místních farmářů. Na poličce u dveří najdete sešit na osobní útraty. Zapište si tam svoje jméno a na konci pobytu vše dohromady zaplatíte v dobu, kterou si s vámi předem domluvíme.
 • Prosíme, nevozte na usedlost žádné vlastní produkty na prodej. Kromě nápojů a snacků zde prodáváme jen to, co tu sami vyprodukujeme a vyrobíme. I to nám platí náklady na provoz.
 • Nestěhujte, prosím, žádný nábytek ani květiny ve vašich ani společných prostorách, ničí se tím podlaha a květiny nemají přesuny rády a to, proč jsou věci tam, kde jsou má svůj důvod 😉 Kdyby byla situace nevyhnutelná, kontaktujte nás a vše společně vyřešíme.
 • Naši psi i kočky jsou všichni přátelští, můžete je pomazlit nebo vzít na procházku po okolí, ale NEKRMTE JE, (ani žádná jiná naše zvířata) a pokud budete odcházet pryč, a oni budou chtít jít s vámi, tak nám to, prosím, řekněte a my je přivoláme nebo, když půjdou s vámi, budeme alespoň vědět, kde jsou 😊