Co je fajn vědět, než k nám pojedete

 • Auta po vyložení svých věcí parkujeme až za budovou na parkovišti – nenecháváme je před vchodem déle, než je nezbytné, protože prostor je potřeba nechat volný pro běžný provoz (zvířata, dřevo…).
 • Prosíme o nošení přezůvek ve vnitřních prostorách usedlosti. Naší snahou je pro nás všechny udržovat čisté vnitřní prostory a nošení přezuvek k této snaze velmi přispívá.
 • Pokud budete platit ubytování na místě, počítejte, prosím, s tím, že nemáme platební terminál a platby probíhají v hotovosti. Nejbližší bankomat je vzdálen 11 km v Uhlířských Janovicích. A nově v Zásmukách 4 km u prodejny Penny.
 • Celá usedlost je striktně nekuřácká. Pro uspokojení případných kuřáckých potřeb máme vyhrazeno jedno označené místo venku. Místo je vybráno tak, aby kouř nešel do apartmánů a nerušil tak ostatní hosty. Využívejte tedy výhradně toto místo a nedopalky odhazujte do přistavené plechovky
 • Platbu za ubytování (plus útratu v obchůdku, za kávu a čaj) si od Vás vybereme poslední den po snídani. Stravu zaplaťte přímo kuchaři v hotovosti poslední den pobytu.
 • Pokud si chcete pobyt u nás vložit do účetnictví, nadiktujte firemní údaje a emailovou adresu, a my Vám doklad zašleme dodatečně na email. Platba na fakturu u nás není možná. Možná je pouze platba na účet předem nebo hotovost při příjezdu.
 • Účastníkům je k dispozici lednice v jídelně. Kávovar a varná konvice, kde si mohou za poplatek udělat čaj nebo kávu (preso malé 25 Kč; preso velké 30 Kč; mléko do kávy nebo čaje 5 Kč; čaj 10 Kč). Mléko na preso máme v lednici. Když dojde, upozorněte kuchaře.
 • Mějte na paměti, že jste na samotě v kamenném mlýně a tomu odpovídá i telefonní a wifi signál. My, co tu žijeme, využíváme data od Vodafone, protože lepší možnost není. Kdyby byla, tak ji tu máme 😉 Telefony O2 a T-Mobile tu mají špatný nebo žádný signál a musíte jít volat ven.
 • POMŮŽE NÁM, KDYŽ NA KONCI POBYTU SVLEČETE, OBRÁTÍTE A ZAPNETE POVLEČENÍ A SUNDÁTE PROSTĚRADLO A VŠECHNO NECHÁTE SLOŽENÉ NA POSTELI. ZA TO PŘEDEM MOC DĚKUJEME 😊 Můžeme tak začít prát v den vašeho odjezdu a paní na úklid tak čisté povlečení může hned další den povlékat.
 • V jídelně je také malý obchůdek se sladkostmi, slanými snacky a produkty od místních farmářů. Na poličce u dveří najdete sešit na osobní útraty. Zapište si tam svoje jméno a na konci pobytu vše dohromady zaplatíte v dobu, kterou si s vámi předem domluvíme.
 • Prosíme, nevozte na usedlost žádné vlastní produkty na prodej. Kromě nápojů a snacků zde prodáváme jen to, co tu sami vyprodukujeme a vyrobíme. I to nám platí náklady na provoz.
 • Nestěhujte, prosím, žádný nábytek ani květiny ve vašich ani společných prostorách, ničí se tím podlaha a květiny nemají přesuny rády a to, proč jsou věci tam, kde jsou má svůj důvod 😉 Kdyby byla situace nevyhnutelná, kontaktujte nás a vše společně vyřešíme.
 • Naši psi i kočky jsou všichni přátelští, můžete je pomazlit nebo vzít na procházku po okolí, ale NEKRMTE JE, (ani žádná jiný naše zvířata) a pokud budete odcházet pryč, a oni budou chtít jít s Vámi, tak nám to, prosím, řekněte a my je přivoláme nebo, když půjdou s Vámi, budeme alespoň vědět, kde jsou 😊
 • Občas se na nás účastníci akcí obrací s žádostí o samostatný apartmán. Dokonce někdy to podmiňují účastí na akci. My jsme přirozeně nastaveni vycházet účastníkům vstříc, takže když je požadavek reálný, něco málo investované energie navíc určitě není problém zvláště, když se u nás budete lépe cítit. Realita s rozložením apartmánů je ale taková, že takový požadavek téměř není možné splnit, aniž bychom zásadně neomezili další účastníky. A to pak ale není v souladu s naší filozofií. Takže můžeme zajistit, abyste bydleli ve stejném prostoru jako vaši partneři nebo přátelé, ale nejsme hotel ani penzion a tomu odpovídají i naše možnosti. Nečekejte tedy, že budete mít prostor rezervovaný jen pro sebe. Když to ale podmínky dovolí, což zjistíme až v den příjezdu, nelze tuto možnost vyloučit. Pokud tedy preferujete soukromí, napište nám na info@usedlostnadeje.cz a my to vezmeme v úvahu a uděláme, co budeme moct 😊​