Kanzie – unavená a smutná

ZADÁNÍ A OTÁZKY

Kanzie je pětiletá fenka borderkolie. Zvenku jí nic nechybělo. Měla lásku celé rodiny, hodně prostoru a pohybu, ale poslední dobou byla smutná, působila unaveně a moc nechtěla jíst. Její paní Markéta chtěla vědět, co se jí děje, jestli nepřebírá nějaké její problémy, že je tak unavená, co by jí udělalo radost a jaké by chtěla granule, aby byla miska vždycky večer prázdná.

ROZHOVOR S KANZIE

Když jsem se na ni napojila, cítila jsem, jak chytrý pes to je že má velmi starou a moudrou duši s obrovským množstvím zkušeností. Seděla přede mnou s hlubokým klidem a zájmem.

Otázka jídla byla jasná. Kanzie potřebuje změnu a její granule jí skutečně nechutnají. Ideálně, kdyby mohla mít konzervu se zvěřinou, ale fajn budou i kachní granule. Ona ale potřebuje změnu!

Únava se dostavuje tehdy, pokud nemůže naplňovat svoje poslání. Když jej naplňuje, pak potřebuje „dobíjet baterky“ a když se jí to nedaří, pak je unavená zase z toho. Kanzie sem přišla lidem ukazovat nezájem a lhostejnost. Tedy přesně, jak destruktivní může nezájem a lhostejnost být a že je potřeba ji ze života vymýtit. Potřebuje být s lidmi. Stejně jako Markéta, to mají podobně. Markéta má občas sklony ke lhostejnosti vůči sobě a i druhým. To ji Kanzie přišla pomoct z jejího (a nejen z jejího) života odstranit. A tak Markétu a lidi kolem sebe upozorňuje, když už jsou zase v „módu lhostejnosti“.

Když se dostalo na poslední otázku ohledně toho, co jí dělá radost, tak to vlastně souviselo s „dobíjením baterek“ po výkonu jejího poslání. Kanzie miluje, když může být aktivní jen se svou paní. Moc ráda s ní běhá po lese, běhá vedle kola, objevuje, jaký ještě les je. Ráda se s ní učí nové věci, kde si trénuje svou šikovnost, vytrvalost a sílu. Takto strávený čas ve dvou jí dělá obrovskou radost.

VÝSLEDEK V PRAXI

Jako první, hned večer po rozhovoru objednala Markéta pro Kanzie dva druhy kachních granulí. Druhý den ráno byly spolu dvě hodiny v lese běhat, další dny potom na kole a když to nevychází, tak chodí alespoň na dlouhé procházky. Markéta začala brát Kanzie i na svoje cesty autem, když jezdí z Čech na Moravu. Kanzie tyto výlety miluje a když se otevřou dveře auta, už sedí v kufru nebo vzadu na sedačce. Jejich vztah dostal nový, hlubší rozměr. Kanzie se od Markéty téměř nehne, leží vedle, když pracuje, občas se jde proběhnout kolem domu, ale pak se zase vrátí. Tráví společně daleko víc času a oběma to opravdu svědčí.