Fany – věčná útěkářka

ZADÁNÍ A OTÁZKY

Dvouletá fenka Fany přijela se svou paní Janou s tím, že ji neposlouchala, utíkala a když už někoho poslechla, byl to spíš pán domu. Jana měla tři otázky. Zda jí vyhovuje jídlo, proč Fany utíká a jak by mohla mezi nimi vytvořit alespoň takové pouto, aby poslouchala i ji.

ROZHOVOR S FANY

Fany se ukázala jako velmi zvídavý a moudrý parťák. Ve vztahu k jídlo potřebovala, aby Jana pochopila, že jídlo potřebuje připravovat se stejným postojem, jako by ho připravovala sobě. Pokud jí něco bude chybět, tak si najde v přírodě sama bylinku, která jí chybějící živinu dodá.

S útěky to bylo trochu složitější, Fany přišla do Janiny rodiny proto, aby byla s ní. Když utíkala, bylo to proto, že Jana potřebovala něco udělat, ale dělala něco jiného v čem jí nakonec nebylo dobře. A to Fany nezvládala, proto musela z takové energie, kterou měla kolem sebe její panička utéct.

Pouto mezi nimi bylo, jen nebylo pochopeno. Fany mi ukázala, jak velkou svobodu potřebuje. A když dostane důvěru, zvládne i odpovědnost s ní spojenou. Že rozumí omezením a nemá problém je respektovat.

VÝSLEDEK V PRAXI

Jany se silně dotklo, co se dozvěděla a zpětně jí začalo Fany chování dávat smysl. Změnila nejen svoje postoje k Fany, ale také svoje fungování. Fany ji tak pomohla začít se v životě sebe daleko lépe starat.

Dnes jsou to nerozluční parťáci. Fany poslechne Janu na slovo, Jana změnila pohled na stravování nejen Fany, ale i celé rodiny a celkově se v domácnosti změnilo mnoho věcí k lepšímu, takže Fany už nemá důvod utíkat.