Informace pro účastníky

Strava na kurzu

Účastníkům kurzu vaříme vegetariánskou kuchyni. My sami maso kromě ryb nejíme a na usedlosti žijeme v symbióze s našimi zvířaty. Ona by se ta symbióza vytvářela těžko, kdyby se u nás zvířata bála, že je sníme. Stačí nám, že nám dávají vejce, mléko, vlnu a spásají trávu 🙂
V ceně plné penze je snídaně – pečivo, nápoje, pomazánky, zelenina, kaše + posyp; oběd – polévka a hlavní jídlo (v neděli hlavní jídlo bez polévky); svačina, večeře – hl. jídlo a nápoje celý den (čaje ve várnici a voda ochucená bylinkami nebo ovocem). Dokoupit si můžete čerstvé preso nebo porcovaný čaj. Pokud máte ve stravě nějaké zdravotní omezení, napište nám a domluvíme se.

Ubytování na kurzu

Celá usedlost má kapacitu 40 postelí. Rozdělených do 6 apartmánů vybavených vlastním sociálním zařízením. K posteli patří čistě povlečená peřina, polštář a k tomu čistý ručník. Není v našich silách zajistit soukromí třeba pro dvě nebo tři osoby, ale s velkou pravděpodobností, pokud chcete být spolu, dokážeme zajistit, abyste obývali stejný apartmán. V případě, že chcete bydlet s někým konkrétním, napište nám email na adresu info@usedlostnadeje.cz a my uděláme maximum, abychom vám to umožnili.

Prosíme, NECHTE SVOJE MAZLÍČKY DOMA. Naše zvířata se pohybují volně a každý „cizinec“ venku mezi nimi způsobuje nerovnováhu a uvnitř zase může rušit ostatní účastníky. Dispozičně nejsme schopni tomuto předejít. Ve výjimečných případech, kdy všechno vykomunikujeme, je poplatek za jednoho mazlíčka 150 Kč/noc pro paní uklízečku.

CELKOVÁ CENA za ubytování a stravu (bez kurzovného) je u dvoudenních kurzů 2.300 Kč a u třídenních 3.450 Kč. S každým dalším dnem se cena navyšuje o 1.150 Kč.

Vybrali jste si (nebo zvažujete) kurz nebo seminář v místě, kde jsou úplně všechny kurzy a semináře pobytové včetně stravy. Prostředí, ve kterém se kurzy konají, rámec, který tu tvoříme, je v dnešní době kvantového učení se, podstatnou a doplňující součástí kurzu. Proto rezervace ubytování a stravy probíhá automaticky s přihlášením na kurz od pátku, respektive čtvrtka nebo středy večeře do neděle oběda a je NEDÍLNOU součástí kurzu. To znamená, že NENÍ možné přijet až druhý den ráno, ubytovat se jinde nebo odhlásit stravu. Platba probíhá na místě v hotovosti, pokud lektor u své akce vyloženě neuvádí, že poplatek za stravu a ubytování je v ceně kurzu.

Co je fajn vědět, než sem pojedete

 • Auta po vyložení svých věcí parkujeme až za budovou na parkovišti – nenecháváme je před vchodem déle, než je nezbytné, protože prostor je potřeba nechat volný pro běžný provoz (zvířata, dřevo…).
 • Prosíme o nošení přezůvek ve vnitřních prostorách usedlosti. Naší snahou je pro nás všechny udržovat čisté vnitřní prostory a nošení přezuvek k této snaze velmi přispívá.
 • Při platbě počítejte, prosím, s tím, že nemáme platební terminál a platby probíhají v hotovosti. Nejbližší bankomat je vzdálen 4 km v Zásmukách u Penny.
 • Celá usedlost je striktně nekuřácká. Pro uspokojení případných kuřáckých potřeb máme vyhrazeno jedno místo venku za meditárnou. Místo je vybráno tak, aby kouř nešel do apartmánů a nerušil tak ostatní hosty. Využívejte tedy výhradně toto místo a nedopalky odhazujte do přistavené plechovky
 • Platbu za ubytování a stravu (plus útratu v obchůdku, za kávu a čaj) si od Vás vybereme poslední den po snídani.
 • Pokud si chcete pobyt u nás vložit do účetnictví (mimo stravu, ta je vždy hotově přímo kuchaři), nadiktujte firemní údaje a emailovou adresu, a my Vám doklad zašleme dodatečně na email. Platba na fakturu u nás není možná. Možná je pouze platba na účet předem nebo hotovost při příjezdu.
 • Účastníkům je k dispozici kávovar a varná konvice, kde si mohou za poplatek udělat porcovaný čaj nebo kávu (preso malé 25 Kč; preso velké 30 Kč; mléko do kávy nebo čaje 5 Kč; čaj 10 Kč). Mléko na preso máme v lednici. Když dojde, upozorněte kuchaře.
 • Mějte na paměti, že jste na samotě v kamenném mlýně a tomu odpovídá i telefonní a wifi signál. My, co tu žijeme, využíváme data od Vodafone, protože lepší možnost není. Kdyby byla, tak ji tu máme 😉 Telefony O2 a T-Mobile tu mají špatný nebo žádný signál a musíte jít volat ven.
 • POMŮŽE NÁM, KDYŽ NA KONCI POBYTU SVLEČETE, OBRÁTÍTE A ZAPNETE POVLEČENÍ A SUNDÁTE PROSTĚRADLO A VŠECHNO NECHÁTE SLOŽENÉ NA POSTELI. ZA TO PŘEDEM MOC DĚKUJEME 😊 Můžeme tak začít prát v den vašeho odjezdu a paní na úklid tak čisté povlečení může hned další den povlékat.
 • V jídelně je také malý obchůdek se sladkostmi, slanými snacky a produkty od nás a místních farmářů. Na poličce u dveří najdete sešit na osobní útraty. Zapište si tam svoje jméno a na konci pobytu vše dohromady zaplatíte v dobu, kterou si s vámi předem domluvíme.
 • Prosíme, nevozte na usedlost žádné vlastní produkty na prodej. Kromě nápojů a snacků zde prodáváme jen to, co tu sami vyprodukujeme a vyrobíme. I to nám platí náklady na provoz.
 • Nestěhujte, prosím, žádný nábytek ani květiny ve vašich ani společných prostorách, ničí se tím podlaha a květiny nemají přesuny rády a to, proč jsou věci tam, kde jsou má svůj důvod 😉 Kdyby byla situace nevyhnutelná, kontaktujte nás a vše společně vyřešíme.
 • Naši psi i kočky jsou všichni přátelští, můžete je pomazlit nebo vzít na procházku po okolí, ale NEKRMTE JE, (ani žádná jiná naše zvířata) a pokud budete odcházet pryč, a oni budou chtít jít s vámi, tak nám to, prosím, řekněte a my je přivoláme nebo, když půjdou s vámi, budeme alespoň vědět, kde jsou 😊
 • Občas se na nás účastníci akcí obrací s žádostí o samostatný apartmán. Dokonce někdy to podmiňují účastí na akci. My jsme přirozeně nastaveni vycházet účastníkům vstříc, takže když je požadavek reálný, něco málo investované energie navíc určitě není problém zvláště, když se u nás budete lépe cítit. Realita s rozložením apartmánů je ale taková, že takový požadavek téměř není možné splnit, aniž bychom zásadně neomezili další účastníky. A to pak ale není v souladu s naší filozofií. Takže můžeme zajistit, abyste bydleli ve stejném prostoru jako vaši partneři nebo přátelé, ale nejsme hotel ani penzion a tomu odpovídají i naše možnosti (a cena za ubytování). Nečekejte tedy, že budete mít prostor rezervovaný jen pro sebe. Když to ale podmínky dovolí, což zjistíme až v den příjezdu, nelze tuto možnost vyloučit. Pokud tedy máte zájem ubytovat s některým z dalších účastníků kurzu, napište nám na info@usedlostnadeje.cz a my to vezmeme v úvahu a uděláme, co budeme moct 😊​