Nabídka našeho prostoru k pronájmu na vaše akce

STANDARDNÍ PODMÍNKY

Cena za víkend za pronájem celé usedlosti pro skupiny do 24 osob (může Vás být samozřejmě méně) od
pátku od 15 hod do neděle 18 hod je 24.000 Kč (nejsme plátci DPH). Za osobu počítáme i děti od 2 let (děti do 2 let bez nároku na lůžko nepočítáme). Každý další den navíc potom 8.000 Kč. Případné slevy při pobytech delších něž 4 noci řešíme individuálně podle počtu osob, které přijedou. Slevy za osoby na matracích poskytujeme až po naplnění kapacity 42 lůžek. Pokud budete chtít začínat dříve než v 15 hodin, maximálně od 7 hodin od rána, je cena ještě 250 Kč/osobu navíc (respektive 6.000 Kč za skupinu).

Pokud je osob 24 a více, potom je cena za ubytování 500 Kč za noc (při pobytech 1-4 noci) Při pobytech
delších než 4 noci je cena 450,- Kč na os./noc. Účastníci akce, lektoři a asistenti platí všichni stejnou cenu. Celou usedlost si můžete samozřejmě pronajmout i při menším počtu účastníků, cena ale je pořád 24.000 Kč za víkend. Nebo využít nabídku pro začínající lektory níže.

Jednodenní pronájmy nabízíme jen ve dnech Po-St. Cena jednodenního pronájmu (společenská místnost + sociální zařízení + jídelna bez apartmánů) je 10.000 Kč na den. Silvestr a Vánoce tu máme naše vlastní akce Propojeni v Naději.

UBYTOVÁNÍ PŘI PRONÁJMU CELÉ USEDLOSTI

Máme celkem 6 apartmánů s vlastním sociálním zázemím a kapacitou 42 osob + 15 osob ve společenské
místnosti na matracích.

Zámecký apartmán se nachází hned u kuchyně v přízemí. Ten doporučujeme nechat kuchaři, aby vás ráno, když začíná vařit, nerušil. Ten může mít 1-3 osoby v ložnici (manželská postel + jednolůžko) a 2 osoby v obývacím pokoji (rozkládací postel).

V prvním patře máme 4 apartmány. 3x apartmán až pro 5 osob (vždy 2x manželská postel +1 lůžko) a 1x
apartmán 1-4 osoby (1x manželská postel + 2x jednolůžko). Lektoři nejčastěji využívají jeden z nich a to
Apartmán U Vody. Je světlý a prostorný s posezením.

Ve druhém patře máme nově zrekonstruovaný podkrovní apartmán s koupelnou a 2x WC s kapacitou 16
lůžek (z toho 1x manželská postel zbytek tvoří oddělená lůžka). V apartmánu je také krb a sedací souprava k posezení v menší skupince.


STRAVA – PLNÁ VEGETARIÁNSKÁ PENZE

Cena stravy se odvíjí podle ceny potravin a v dnešní době se může stát, že ji budeme muset u termínů, které jsou rezervované hodně dopředu, zvednout. Pokud chceme kvalitního kuchaře, musíme mu slušně zaplatit. I tak mnohdy pracuje za 100,- na hodinu. Možnost přivézt si svého kuchaře nenabízíme, protože my s kuchaři tvoříme úzce spolupracující tým. Naši kuchaři se na každou skupinu ladí a podle toho potom i vaří. Jejich kuchyň je jejich království!

Vegetariánská plná penze 550 Kč /os./den, děti od 2 do 7 let 350 Kč/os./den. Každé jídlo (snídaně
oběd nebo večeře) navíc je 190 Kč/os nebo 120 Kč/dítě. Masovou stravu nezajišťujeme. My sami maso
kromě ryb nejíme a na usedlosti žijeme v symbióze s našimi zvířaty. Ona by se ta symbióza vytvářela těžko, kdyby se u nás zvířata bála, že je sníme. Stačí nám, že nám dávají vejce, mléko, vlnu a spásají trávu 🙂
V ceně plné penze je snídaně – pečivo, nápoje, pomazánky, zelenina, kaše + posyp; oběd – polévka a hlavní jídlo (v neděli hlavní jídlo bez polévky); svačina, večeře – hl. jídlo a nápoje celý den (čaje ve várnici a
voda ochucená bylinkami nebo ovocem).

Kuchař přijede, pokud je 10 a více osob na minimálně 2 dny. Pokud se stane, že tu budete přes týden a
bude vás méně, nejsme schopni stravu zajistit. Potom si můžete zajet do nedalekých restaurací. Jednotlivá jídla lze odhlásit, za každé odhlášené jídlo odečteme 100 Kč.

Na usedlosti je možnost si koupit preso za 25-35 Kč, rozpustnou kávu za 25 Kč, porcovaný čaj za 10 Kč,
sladkosti a slané snacky v našem miniobchůdku. Taky máme sezónní nabídku našeho nepasterovaného mléka, domácích vajíček, medu a různých farmářských produktů.

PLATBA A STORNO PODMÍNKY

Standardně se při začínající spolupráci platí 50% záloha, která při zrušení akce později než 2 měsíce před akcí zůstává nám. Pokud je akce zrušena dříve, zálohu 100 % vracíme. ALE… Naším dlouhodobým cílem je
navázání trvalé, vzájemně prospěšné, spolupráce, kde se žádné storno neřeší. Vy nám přinášíte prostředky na fungování a my poskytujeme bezpečné prostředí k učení nejen účastníků Vašich kurzů, workshopů a seminářů, ale i vás jako lektorů a nás jako provozovatelů. Proto pokud nemáte zájem o trvalou spolupráci nebo pokud nejste přesvědčení, že Váš kurz skutečně chcete dělat a vytvořit vůči nám tento druh závazku, je asi lepší hledat jiné prostory. Na tom, že kurzy proběhnou a my od Vás dostaneme prostředky na provoz nejsme závislí jen my, naše děti a zvířata, co tu s námi žijí, ale i všichni, kdo nám tady pomáhají a jejich rodiny. A navíc, pokud máte atraktivní termín a my jsme s Vámi počítali, dost možná se stalo, že jsme někoho jiného odmítli. Z toho důvodu umožňujeme rezervovat termín v týdnu, na který nemusíte platit zálohu.

Většina lektorů volí možnost neřešit peníze za ubytování a stravu, a proto platí klienti až při odjezdu hotově přímo nám. V případě, že je osob méně než 24 lektor si vybírá peníze sám a nám pak dává celou částku (je na vás, jak si cenu rozpočítáte). Lektor si tak řeší pouze kurzovné. A zálohu mu po proběhnutí kurzu vracíme. Účastníci platí ubytování i tehdy, pokud se rozhodnou, že přespí jinde. Cena není za přespání, ale za komplet využití prostoru.
Pokud chcete ale vystavit fakturu na celou částku a ubytování si zahrnout do účetnictví, zašlete nám fakturační údaje.
STRAVU SI PLATÍ KAŽDÝ ÚČASTNÍK NA MÍSTĚ SÁM HOTOVĚ VĚTŠINOU PŘÍMO KUCHAŘI.

SPOLEČENSKÁ MÍSTNOST

Součástí pronájmu je společenská místnost o velkosti 124m2. V místnosti na podlaze je koberec, protože
budova musela nějakou dobu po nastěhování schnout. Nová podlaha (vinyl v dekoru dřeva) je v našich
prioritách na předních příčkách. Snad se povede tento rok, ale doba je proměnlivá, tak uvidíme. Dále je možno spát i ve společenské místnosti na matracích až 15 osob. Zde je také krb a sedačka s posezením, ozvučení a projektor. Společenská místnost má vlastní sociální zařízení včetně sprchy. Je společně s jídelnou situovaná bokem (ale propojená) od hlavní budovy, proto může program (i rušný) probíhat bez problémů do pozdních nočních hodin a nikoho to neruší.

ZÁZEMÍ VENKU

Protože sídlíme na samotě, základem je skutečné soukromí. Máme tady 2 ohniště. Můžete si půjčit gril a kotlík na oheň až pro 25 lidí. Máme taky hřiště na plážový volejbal, rybník, kde sice máme ryby, ale kde se můžete klidně vykoupat, řeku, kam se můžete chodit otužovat, pokud by Vám nevyhovoval rybník. Malá zákoutí s lavičkami, kde si můžete povídat v soukromí. Do léta roku 2023 bychom rádi vybudovali i potní chýši schovanou a s přístupem do řeky asi 150m od usedlosti. Pokud to počasí dovolí, můžete využít i posekaný trávník kolem usedlosti a cvičit venku.

PODMÍNKY PRO ZAČÍNAJÍCÍ LEKTORY

Protože jsme vzdělávací centrum, respektujeme, že lektorem se člověk musí nejdříve stát, aby jím následně mohl být. Při počtu menším než 24 osob, nabízíme začínajícím lektorům pobyt přes týden Po-čt.

Standartní ceny ubytování
1-lůžkový apartmán 1.000 Kč/noc/1 osoba
2-lůžkový apartmán 1.800 Kč/noc/2 osoby
3-lůžkový apartmán 2.100 Kč/noc/3 osoby
4-lůžkový apartmán 2.400 Kč/noc/4 osoby
5-lůžkový apartmán 2.500 Kč/noc/5 osob
Při ubytování pouze na 1 noc je cena na osobu o 100 Kč/osobu vyšší

PRONÁJEM SPOLEČENSKÉ MÍSTNOSTI JE VŽDY V CENĚ UBYTOVANÍ! A to i když budete jen ve dvou.

BLÍZKÉ OKOLÍ USEDLOSTI A ZVÍŘATA

Na usedlosti se volně pohybují naše čtyři přátelské borderkolie Ziva, Kanzie, Luna a Bonie. Myšky a jinou havěť nám chytají kočky Micka a Ponožka a kocour Mikeš. Všude kolem se prochází slepice s kohouty druhu Česká kropenka a Fénix (a jejich mix) a v ohradě nebo ve stáji jsou krávy plemene Jersey – Maruška a její telátko Amálka, Rozárka a pět oveček plemene Romanova (ty kromě Korálky ještě nemají jména) a beránek Luis. Všechna zvířata jsou kontaktní a přátelská (kromě slepic), klidně je pohlaďte, jen je nekrmte!

JAK SE K NÁM DOSTANETE

Sídlíme asi 50 km na východ od Prahy směrem na Kutnou Horu 7 km od obce Zásmuky mezi vesničkou
Nesměň a Církvice. Můžete přijet autobusem. Zastávka se jmenuje Zásmuky, Rozcestí Buda a je asi 600m od usedlosti. Jen si pohlídejte, aby Vám řidič zastavil. Z Prahy jezdí přímá linka ze zastávky Praha Háje do Zásmuk. Tam přesednete a dojedete až k nám. Přímá linka k nám jezdí z Kolína, kde je zároveň napojení na vlak. Pokud pojedete autem, parkoviště je přímo u usedlosti. Pokud jezdíte podle navigace, pak Ideální je využít navigaci Google Maps. Ta Vás zavede až ke dveřím. Ne každá navigace nás bez problémů najde. Ke konci cesty už nemusíte mít telefonní signál. Nejvýhodnější sjezd z dálnice D1 je sjezd/nájezd Sázava.

Pokud budete chtít přijet, rády Vás u nás s kolegyní Terezou přivítáme a všechno Vám ukážeme. Ono je fajn nasát tu atmosféru a navnímat energie 🙂